TIERRA VERDE mydlové orechy BIO 1 kg

TIERRA VERDE | EKODROGÉRIA | Kód: 34-51
Dostupnosť
Skladom
20,90 €

Mydlový orech je plod stromu Sapindus Mukorrosi, ktorý rastie v Nepále a Indii. Ako rastlinný prací prostriedok sa hodí na jemné, avšak dôkladné a šetrnné pranie a čistenie. Prádlo zmäkčuje prírodným spôsobom, takže nepotrebujete používať aviváž. Vyprané prádlo má neutrálnu vôňu, ktorú môžete vylepšiť pridaním éterického oleja. Olej nakvapkajte na sáčok s orechmi pred vložením sáčku do pracieho bubna.

  • Šetrný k farbám, farebná bielizeň si oveľa dlhšie udrží jasné farby
  • Ideálny pre pranie jemnej bielizne, ako je vlna, hodváb, a tiež k praniu peria

  • Je výbornou alternatívou pre alergikov a osoby trpiace kožnými chorobami

  • Pranie v mydlových orechoch je lacnejšie než pranie s bežnými práškami

  • Do odpadových vôd nevypúšťate chemické látky
  • Mydlové orechy sú obnoviteľná surovina, spracovaná v oblasti tretieho sveta. Ich používaním prispievate ľuďom, najmä miestnym ženám, ktoré orechy pestujú a pripravujú
  • Veľkou výhodou je aj cena – 1kg mydlových orechov vydrží 4-člennej rodine pri praní 2-3 krát týždenne približne 10 – 12 mesiacov

 

POSTUP PRI PRANÍ:

Do priloženého vrecúška vložte príslušný počet poliek orechov (viď tabuľka), zaviažte a vložte s bielizňou do bubna práčky. Mydlové orechy majú neutrálnu vôňu, preto je možné bielizeň prevoňať éterickým olejom. V tom prípade pokvapkajte vrecúško pred vložením do práčky niekoľkými kvapkami obľúbeného oleja. Pri praní bielej bielizne a plienok, môžte pridať Puer, keďže mydlové orechy neobsahujú chemcké rozjasňovače.

Počet poliek orechov potrebných na 1 pranie

Teplota prania °C

Mäkká voda

Tvrdá voda

30° – 40°

3

4 - 5

60° – 95°

5

6 - 8

 

ALTERNATÍVNE POUŽITIE:

Pripravte si výluh z mydlových orechov: V 1 litri vody varte cca 10 poliek orechov 10-15 minút. Ak chcete silnejší výluh, dajte menej vody.

Výluh použite na umývanie okien, kúpelne, umývanie podlahy, ručné umývanie riadu a všade tam, kde sa používajú bežné saponáty.

Môžete ho  naplniť do prázdnej nádobky od tekutého mydla a používať na ruky aj tvár a tiež ako bežný šampón. Vylepšiť ho môžete pridaním pár kvapiek éterického oleja.

Je tiež výborný na umývanie ovocia a zeleniny. Zbavíte ju tak väčšiny pesticídov.

Koncentrát môžete ešte zriediť s vodou a používať ako ekologický postrek proti škodcom v záhradke, prípadne proti parazitom na domácich zvieratkách (vtedy dajte pozor, aby sa roztok nedostal do očí).

Na plesne odporúčame zmiešať vychladnutý mydlový výluh s octom a potrieť alebo potriekať postihnuté miesta v kúpelni. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom pretrite vlhkou handrou.

Mydlové orechy sa dajú použiť aj v umývačke riadu. Stačí, ak do vrecúška dáte 4-5 poliek mydlových orechov, vložíte k riadu a zapnete umývačku. Môžete pridať ekologickú regeneračnú soľ a leštidlo.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.